- Milan Bartoloměj - http://www.milanbartolomej.cz -

Anketa: Zdanění vysokých příjmů ANO či NE?

Posted By Milan Bartoloměj On 25. 5. 2009 @ 14:15 In Ankety | 6 Comments

Jako mnoho čtenářů i já jsem 18. května koupil Hospodářské noviny, které toho dne měly vyjít v nové formě. Zřejmě nejen nová forma, ale podle mého názoru v celku monotematický obsah měl být šokující. Redaktoři doufali, že v nové formě si tyto více než palcové titulky: „Začal útok na úspěšné“ nebo „Děravou státní kasu zalepí peníze milionářů“ najdou nové čtenáře a oživí toto periodikum.

Článek typu: „Paroubek chce zdanit bohaté nadvakrát“ a bohužel i úvodníček šéfredaktora, pana Petra Šimůnka, „99 slov“ nezůstal tomuto strašení nic dlužen. Až bulvárně znělo: „HN získaly plán na vyšší zdanění úspěšných. Levice ubere všem s příjmem nad 94 tisíc“ Pak už jsem se nestačil divit, jak zaslepeně a jednostranně mohou redaktoři psát. Z uvedených článků jsem nabyl dojmu, že bohatí jsou u nás jen šikanováni, že za nic nemohou a že jsou trestání a hlavně za vše může levice. Toto vydání „v nové formě“, připomnělo spíše reklamní leták ODS než odborný deník.

Vzpomínám si na dědu mého kamaráda, který byl živnostníkem už za první republiky a ten vždycky říkal: „Aby byl stát silný, má dostat zaplacenou daň z každého příjmu“. Neříkal kolik, ale říkal, že to má být podle toho, co chce stát občanům nabízet.

Přestože patřím podle této klasifikace k těm s nadprůměrnými příjmy, (má manželka hluboce, ale hluboce nesouhlasí : – ), tak se domnívám, že dnešní podoba systému bohaté zbytečně zvýhodňuje, že slovo Solidarita se stalo jen heslem a plně se stavím za slova kamarádova dědečka. Stát by pak nemusel dohánět schodky různými poplatky ve zdravotnictví a podobnými tituly. K tomu je dnes již průkazné, že jednání vysokopříjmových skupin je jednou z hlavních příčin finanční krize, kterou procházíme. Rád bych se pozastavil u jednotlivých bodů „strašení“ a uvítal bych Vaši reakci na ně:

Daň pro osoby s příjmem nad 100.000,- Kč hrubého / měsíčně bych

Zobrazit výsledky této ankety [1]

Loading ... Loading ...

Chystaná 38% daň pro osoby s příjmem na 100 tis. měsíčně

Zobrazit výsledky této ankety [1]

Loading ... Loading ...

Odeslat tento příspěvek emailem [2]


Article printed from Milan Bartoloměj: http://www.milanbartolomej.cz

URL to article: http://www.milanbartolomej.cz/anketa-zdaneni-prijmu

URLs in this post:

[1] Zobrazit výsledky této ankety: #ViewPollResults

[2] Image: http://www.milanbartolomej.cz/anketa-zdaneni-prijmu/email/

[3] Image: http://www.facebook.com/share.php?u=http://www.milanbartolomej.cz/anketa-zdaneni-prijmu

Copyright © 2009 Milan Bartoloměj. Všechna práva vyhrazena.